Dwie dziewczyny w ciężkim stanie trafiły do szpitala w Zielnej Górze. Zatrute są też inne dzieci. Już wiadomo co zjadły

Do zdarzenia doszło w piątek, 12 sierpnia, na terenie Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży mieszczącego się w pałacu w Zaborze. Dwie dziewczyny były w ciężki stanie, jedna z nich nieprzytomna. Zatruta była też trzecia dziewczynka i chłopiec. Dzieci najprawdopodobniej zjadły silnie trującą roślinę.

Jak ustalił portal poscigi.pl do Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w piątek, 12 sierpnia, zostały wezwane karetki pogotowia ratunkowego z Zielonej Góry. Chodziło o czworo dzieci, które bardzo źle się poczuły.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejscu okazało się, że sytuacja jest dramatyczna. Dwie nastolatki do szpitala trafiły w ciężkim stanie. Jedna była nieprzytomna. Zatruci byli też trzecia dziewczynka i chłopak. Wszystkie zatrute dzieci maja powyżej 13 lat.

Dzieci zjadły trującą trzmielinę

Jak ustalił portal poscigi.pl, dzieci prawdopodobnie zjadły trzmielinę pospolitą. Wszystkie części trzmieliny są silnie trujące. Po zjedzeniu zatrucie objawia się osłabieniem, wymiotami, biegunką oraz  dreszczami i zaburzeniami w pracy serca.

Zjedzenie rośliny może prowadzić do paraliżu lub nawet śmierci. Za śmiertelną dla dorosłego człowieka dawkę uważa się 35 owoców trzmieliny.

Nie wiadomo dlaczego dzieci zjadły trująca roślinę.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl