Dwie osoby zniszczyły szopkę bożonarodzeniową. Usłyszeli zarzuty

W wyniku podjętych czynności policjanci w Lubsku szybko ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o uszkodzenie figur szopki bożonarodzeniowej. 22 -latka i 24 -latek usłyszeli zarzuty uszkodzenia i kradzieży mienia oraz obrazy uczuć religijnych.

W sobotę, 8 stycznia, rano oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu szopki bożonarodzeniowej, która ustawiona była w centrum miejscowości Jasień. Na miejsce udali się policjanci, którzy potwierdzili, że figury znajdujące się w szopce zostały uszkodzone oraz skradziony został pastorał.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Figura przedstawiająca postać Matki Boskiej miała odłamane dłonie, figurze przedstawiającej Świętego Józefa w dłonie wetknięto butelkę po piwie, uszkodzona została również figura przedstawiająca wielbłąda. Wartość strat wstępnie oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 5 tysięcy złotych.

W czynności zaangażowani byli funkcjonariusze kryminalni z Lubska. W wyniku podjętych działań tego samego dnia, 8 stycznia, ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie opisanych czynów, do których miało dojść 7 stycznia. Kobieta i mężczyzna, mieszkańcy powiatu żarskiego, trafili do policyjnego aresztu.

W poniedziałek, 10 stycznia, w Prokuraturze Rejonowej w Żarach usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży pastorału oraz obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. 

22-latka oraz 24-latek za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec nich dozór. 

Toyota Zielona Góra