Ekipa pogotowia ratunkowego pobita na weselu. Przyjechali ratować kobietę

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 sierpnia, nad ranem w Świdwinie (woj. zachodnio-pomorskie). Ekipa karetki, która przyjechała na ratunek nieprzytomnej kobiecie, została pobita prze pijanych weselników.  

Wesela kojarzą się ze świętem miłości, dobrą zabawą i doborowym towarzystwem? Nam już niekoniecznie, napisało szczecińskie pogotowie ratunkowe. W niedzielę nad ranem jeden z zespołów ratownictwa medycznego został wezwany do nieprzytomnej młodej kobiety. Kiedy ratownicy medyczni dotarli pod dom weselny w Świdwinie od razu zostali zaatakowani przez świadków zdarzenia. Jeden z weselników zaczął szarpać i siłą wyciągać z karetki kierowcę. Uderzył też w twarz i klatkę piersiową ratownika medycznego, który próbował uspokoić sytuację i pomóc koledze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kiedy już udało się ratownikom dotrzeć do pacjentki od razu rozpoczęli badanie. W trakcie ratowania kobiety dalej byli kopani przez świadków zdarzenia. Swoją złość pijani weselnicy wyładowywali też uderzając w ambulans Pacjentka w karetce odzyskała przytomność i odmówiła przewiezienia do szpitala. Na miejsce została wezwana policja. Ratownicy medyczni mają urazy twarzy, kończyn górnych i podarte ubranie.