Emigranci wskoczyli do rzeki w Gubinie. Chcieli płynąć do Niemiec. Emigrantów zatrzymano też na autostradzie (ZDJĘCIA)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę, 7 listopada, w Gubinie. Emigranci wskoczyli do Nysy w Gubinie chcąc wpław dostać się do Niemiec. Busa z emigrantami z Iraku zatrzymano również na autostradzie A2.

W niedzielę w Gubinie doszło do niebezpiecznego incydent. Emigranci próbując dostać się do Niemiec wskoczyli do Nysy. Próbowali wpław dostać się do Niemiec.
Na miejsce dojechały wozy strażaków z Gubina oraz z Guben. Emigranci zostali wyciągnięci z wody.

Również w niedzielę, kilka minut po godzinie 7:00 policjanci gorzowskiej drogówki, na lubuskim odcinku autostrady A2, zatrzymali do kontroli volkswagena busa.

Pojazd na litewskich numerach rejestracyjnych jechał w kierunku granicy z Niemcami. Za kierownica busa siedział 58-letni obywatel Litwy. – W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajdują się emigranci. To 9 obywateli Iraku, 8 mężczyzn i 10-letni chłopiec – mówi Maciej Kimet z biura prasowego lubuskiej policji.

Kierowca busa oraz przewożone osoby zostały zatrzymane i przeprowadzane są z nimi czynności procesowe.

Policjanci zapewnili im pomoc medyczną, a później w komendzie policji w Sulęcinie zorganizowali zatrzymanym osobom wodę, herbatę oraz jedzenie.

Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzone we współpracy z funkcjonariuszami straży granicznej. Funkcjonariusze skierują wniosek o tymczasowe zabezpieczenie busa.

Eko pol - Poscigi.pl