Epidemia koronawirusa. Zakaz zbliżania do kierowców autobusów miejskich

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie i Zielonej Górze mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców prowadzących autobusy, wydzielił specjalne strefy z zakazem korzystania przez pasażerów.

Od piątku, 13 marca, w każdym autobusie wprowadzone zostaną specjalne wydzielone strefy z zakazem korzystania przez pasażerów. Obejmą obszar w rejonie kabiny kierowcy, pierwszych drzwi oraz pierwszych siedzeń. O fakcie, iż jest to strefa wydzielona, w której nie powinni przebywać pasażerowie będzie informowało specjalne oznakowanie. Wydzielenie strefy wyłączonej będzie skutkowało również brakiem możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami (o zablokowanych drzwiach będą informowały specjalne naklejki).

Ponadto MZK informuje, że nie będzie możliwości zakupu biletów u prowadzących pojazdy. Zaleca się korzystanie z zakupu biletu w automacie do sprzedaży biletów, punktach handlowych oraz korzystać z aplikacji na telefony komórkowe. Wydzielone strefy w rejonie kabiny prowadzących pojazdy będą wprowadzone sukcesywnie już od dzisiaj, tj. od dnia 12 marca 2020 r. Od poniedziałku, 16 marca, wszystkie autobusy zostaną przygotowane zgodnie z wytycznymi.