Fatalna sytuacja. Prawie 700 zakażeń koronwirusem w woj. lubuskim. Kolejki przy punktach wymazowych

Kolejka do punktu wymazowego na ul Wrocławskiej w Zielonej Górze.

W środę ministerstwo zdrowia poinformowało o 698  nowych osobach zakażonych koronawirusem w woj. lubuskim.  W kraju liczba potwierdzonych zakażonych w jedną dobę to ponad 25 tys. osób.

Najwięcej zakażonych przybyło w Gorzowie. To 136 osób. Również źle jest w Zielonej Górze, w której potwierdzono 116 nowych zakażeń COVID-19.

Z raportu ministerstwa zdrowia wynika, że jeden dzień w cały kraju przybyły ponad 25 tys. osób zakażonych koronawirusem. To ponad 7 tys. więcej niż w ubiegłym tygodniu.

W środę, 17 marca, MZ poinformowało o śmierci 453 osób zakażonych koronawirusem. Tylko z powodu COVID-19 zmarły aż 103 osoby, z powodu chorób współistniejących 350 osób.

Sytuacja związana z pandemią jest fatalna. W punktach pobierania wymazów do testów na COVID-19 w Zielonej Górze codziennie ustawiają się długie kolejki. – Widać, że koronawirus nie odpuszcza Około godz. 10.30 do punktu wymazowego na ul Wrocławskiej stała długa kolejka samochodów – napisał do nas czytelnik wysłała zdjęcie.

Od poniedziałku, 15 marca, woj. lubuskim znowu obowiązuje lockdown. Ponownie zamknięte zostały galerie handlowe, muzea, hotele, kina, teatry oraz galerie sztuki. Zamknięte zostaną również baseny oraz kortów.

W szkołach podstawowych klasy I-III będą mogły pracować w trybie mieszanym.

Lockdown w woj. lubuskim ma potrwać dwa tygodnie, do 28 marca, o ile liczba zakażeń spadnie.

Zostań kierowcą bolta