Samochody.pl - poscigi.pl

Górski: – To żenujące. Właściciel betoniarni latami blokował budowę brakującego fragmentu ścieżki rowerowej (ZDJĘCIA)

Właściciel betoniarni latami blokował budowę.

Ponad cztery lata trzeba było czekać na dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej na ul. Nowojędrzychowskiej. Ja czytamy na wiadoscizg.pl, na przeszkodzie jej realizacji nie stała zła wola urzędników, a problemy z własnością terenu pod budowę, do którego rościł sobie prawo właściciel pobliskiej betoniarni. Najgorsze minęło, inwestycja właśnie startuje.

O uzupełnienie ścieżki zabiegał radny Robert Górski, prezes Stowarzyszenia Rowerem do Przodu. – To żenujące, że właściciel betoniarni przez tyle lat za pomocą kruczków prawnych blokował budowę brakującego fragmentu drogi i zmuszał w ten sposób rowerzystów do poruszania się po niebezpiecznej jezdni – uważa R. Górski.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Teraz będzie inaczej. – Cieszę się, że inwestycja w końcu się rozpoczyna i niedługo będziemy mogli na rowerze przejechać komfortowo przez tę część Jędrzychowa – zaznacza radny Górski.

W ramach inwestycji powstanie odcinek chodnika dla pieszych o szerokości półtora metra – od strony sklepu Polska Chata (były market Intermarche) do skrzyżowania z ul. Makową oraz nowe połączone przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów o szerokości 4,3 metra.

Dokończą ścieżkę rowerową na Jędrzychowie

Brakujący odcinek ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Nowojędrzychowskiej będzie miał trzy metry szerokości. W planach jest też ułożenie nowych krawężników i obrzeży, budowa kanału technologicznego, przebudowa dwóch istniejących zjazdów publicznych na jedną z działek, dodatkowy chodnik na drodze wewnętrznej i przyłącze kanalizacji deszczowej z wpustem.

I to nie koniec dobrych informację. Dla kierowców powstanie osiem nowych miejsc postojowych.

Wykonawcą zadania jest firma Alan Kubitza Gospal z Żar. Inwestycja warta 470 tys. zł powinna być gotowa do końca lipca.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl