Jechał bmw zygzakiem po S3. Kierowca był kompletnie pijany, bełkotał

Bmw jadące zygzakiem zauważyli nowosolscy policjanci patrolujący trasę S3 za Nowym Miasteczkiem. Kierowca był kompletnie pijany.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 lipca. Około godz. 17.40 patrol nowosolskiej drogówki patrolowali trasę S3 za Nowym Miasteczkiem w kierunku Polkowic. W pewnym momencie zauważyli bmw jadąc zygzakiem. – Kierowca od razu został zatrzymany do kontroli – mówi sierż. sztab. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Za kierownicą bmw siedział kompletnie pijany 48-latek. Mieszkaniec woj. dolnośląskiego bełkotał i nie mógł utrzymać się na nogach. Wydmuchał aż 3,5 promila alkoholu. W takim stanie wsiadł do samochody i wyjechał na ekspresową trasę S3. Na szczęście w porę zatrzymali go nowosolscy policjanci.

Okazało się, że 48-latek niedawno stracił prawo jazdy właśnie za prowadzenie po pijanemu. Wkrótce stanie przed sądem. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika