Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Jeden pijany, drugi naćpany. Zatrzymała ich zielonogórska drogówka

Zielonogórska drogówka przez cały piątek prowadziła działania „Alkohol i narkotyki”. Policjanci zatrzymali jednego pijanego kierowcę i jednego, który prowadził naćpany doprowadzając do kolizji w Sulechowie.

Podczas działań, które trwały od czwartku 14 grudnia do rana w piątek 15 grudnia, zielonogórska drogówka sprawdzała głownie trzeźwość kierowców. Kontrolowano również to, czy prowadzą pod wpływem narkotyków.

Wpadł jeden pijany kierujący. Drugi kierujący, 29-latek prowadził naćpany marihuaną. Kierując alfą romeo spowodował kolizję w Sulechowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Od poniedziałku 11 grudnia zielonogórska policja zatrzymała 6 pijanych kierujących oraz 3 naćpanych. We wtorek 12 grudnia wpadł 31-latek kierujący fiatem multipla, który miał ponad 1,9 promila. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze bardziej pijany był 65-letni pasażer fiata. Wydmuchał ponad 2 promile. – Policjanci uznali, że ze względu na zagrożenie życia mężczyzny należy umieścić go w izbie wytrzeźwień – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Prowadzone regularnie już od 5 lat akcje zielonogórskich policjantów przynoszą efekty. – Kierowcy wiedzą, że kontroli trzeźwości można się spodziewać o każdej porze dnia i nocy, stąd rzadkością jest zatrzymywanie nietrzeźwych kierujących zarówno podczas działań czy służb patrolowych – mówi podinsp. Stanisławska.

Jeśli policjanci zatrzymują pijanego to najczęściej okazuje się z innego powiatu czy województwa. – Nie oznacza to, że policjanci ograniczyli kontrole. Działania organizowane są w różne dni tygodnia o różnych porach doby – zaznacza podinsp. Stanisławska.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl