Jest nowy komendant żagańskiej policji

Mł. insp. Jacka Banc został nowym komendantem żagańskiej policji.  W dniu, 3 stycznia, odbyło się jego uroczyste wprowadzenie na stanowisko.

Mł. insp. Jacek Banc jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Wcześniej ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Ma również wykształcenie podyplomowe w zakresie studiów menedżerskich uzyskane na wydziale zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Służbę w policji rozpoczął 1 września 1991 r. Przez pierwsze lata swojej kariery zawodowej służył w Komendzie Powiatowej w Ostródzie (Warmińsko-Mazurskie). Od 1995 r. pełnił służbę w komendzie w Głogowie. W trwającej 28-letniej służbie realizował zadania na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych. Ściśle związany z służbą kryminalną. Od 2011 r. w głogowskiej jednostce piastował funkcję naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego. W 2018 r. został przeniesiony do pełnienia służby w garnizonie lubuskim. W sierpniu 2018 r. został I zastępcą komendanta policji w Żaganiu. Od 3 stycznia jest już komendantem żagańskiej jednostki.

Toyota Zielona Góra