Kierowca audi uciekał policji jak szaleniec. Został aresztowany

23-letni kierujący audi nie zatrzymał się do kontroli. Ruszył pościg prowadzony przez żagańską drogówkę. Uciekinier stwarzał zagrożenie na drodze. Został zatrzymany. Uciekał, bo ma zakaz prowadzenia. Decyzją sądu w Żaganiu został tymczasowo aresztowany.

W piątek, 5 marca, policjanci żagańskiej drogówki kontrolowali prędkość na ul. Lotników Alianckich. W pewnym momencie zmierzyli prędkość audi. Kierowca jechał z prędkością 96 km/h w miejscu obowiązywania do tak zwanej „pięćdziesiątki”.

Policjanci sali kierowcy znaki do zatrzymania się.  Ten zlekceważył je i zaczął uciekać. Ruszył policyjny pościg. Kierowca nie reagował na sygnały policji. Z dużą prędkością, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców, uciekał jak szaleniec. Złamał też wiele przepisów.

W rejonie wiaduktów na ul. Przyjaciół Żołnierza policjanci zatrzymali audi. Kierującym był 23-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego. Jak się okazało, mężczyzna miał zakaz prowadzenia.

23-latek usłyszał zarzut ucieczki przed policją i kierowania mimo cofnięciu uprawnień. Odpowie również za popełnienie licznych wykroczeń drogowych.

Decyzją żagańskiego sądu rejonowego 23-lartek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra