Kierowca audi zaszalał. Pędził trasą S3 z prędkością 212 km/h (FILM)

Zielonogórscy policjanci, działający w specjalnej grupie SPEED, zatrzymali prawa jazdy kierowcom, którzy za nic mają sobie ograniczenia prędkości. Rekordzista pędził prędkością 212 km/h.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, działający w grupie SPEED, pełnią służbę na terenie całego województwa lubuskiego. Pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Te miejsca są wyznaczane na podstawie analiz prowadzonych od wielu już lat na danym terenie.

Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED w środę, 20 maja, prowadzili kontrolę prędkości kierowców na terenie powiatu międzyrzeckiego. W ciągu kilku godzin zatrzymali aż sześciu nieodpowiedzialnych kierujących, z których każdy przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Dwaj niechlubni „rekordziści” to kierowcy audi. – Jechali po drodze ekspresowej z prędkością 192 km/h i ponad 212 km/h – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Dozwolona prędkość to 120 km/h. Kierowcy zostali ukarani mandatami i dostali po 10 punktów karnych każdy. – Być może za kilka miesięcy, jeśli wejdą w życie przepisy dotyczące przekraczania prędkości poza terenem zabudowanym, podobni im kierowcy stracą prawa jazdy na trzy miesiące – mówi podinsp. Stanisławska.

W Polsce nie ma dróg, na których można by poruszać się tak szybko. Najwyższa prędkość, zgodnie z przepisami Ustawy prawo o ruchu drogowym to 140km/h na autostradach i 120km/h na drogach ekspresowych, dwujezdniowych.