Dwaj młodzi mężczyźni skakali po samochodach w centrum Zielonej Góry

fot. Lubuska policja

Policjanci z drogówki zatrzymali 18-latk, który skakał po trzech samochodach zaparkowanych  w centrum Zielonej Góry. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

We wtorek, 19 maja, wieczorem dyżurny zielonogórskiej komendy dostał zgłoszenie o młodych mężczyznach, którzy skaczą po samochodach zaparkowanych na placu Powstańców Wielkopolskich. Najbliżej znajdował się patrol drogówki, którego policjanci po zaledwie kilku minutach byli na miejscu. – Mundurowi zatrzymali jednego z mężczyzn, którym okazał się 18-letni mieszkaniec Zielonej Góry – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska,  rzeczniczka zielonogórskiej policji. To osoba znana policji, wcześniej notowana jako nieletni sprawca czynów karalnych.

18-latek był pijany. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Skacząc mężczyźni uszkodzili trzy samochody. Właściciele wycenili straty na ponad 3 tys. zł. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. – Twierdzi, że niewiele pamięta z tamtego wieczoru bo był pijany – mówi podinsp. Stanisławska. Straty będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. 18-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu za to kara do nawet 5 lat więzienia. Sprawą zajmują się policjanci z I komisariatu.