Kierowca renault jechał pijany. Wydmuchał ponad promil alkoholu

Pijany kierowca renault zatrzymany w Krośnie Odrzańskim wydmuchał ponad promil alkoholu

Zatrzymany w Krośnie Odrzańskim do kontroli 26-latek wydmuchał ponad promil alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Grożą mu dwa lata więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, 8 września. Policjanci z krośnieńskiej patrolówki zatrzymali do kontroli 26-letniego kierowcę renault. – Już po chwili rozmowy policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującego – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. 26-latek wydmuchał ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, grzywna nie niższa niż 5 tys. zł i zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata.

Każdy, kto wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania i mieć świadomość, że stanowi duże zagrożenie dla innych.  – Nie ma tu znaczenia pojazd jakim kierujemy, czy jest to rower, motocykl czy samochód. Znajdujący się w organizmie alkohol negatywnie wpływa na organizm człowieka, sprawiając, że tracimy zdolność koncentracji i prawidłowość reakcji na zdarzenie. Bądź odpowiedzialnym kierowcą i zawsze stosuj zasadę „ nigdy nie jeżdżę po alkoholu” – mówi podkom. Kulka.