Koronawirus w Polsce. Tak wyglądają kontrole sanitarne na granicy w Świecku (ZDJĘCIA)

Służby od poniedziałku prowadzą kontrole sanitarne w Świecku i Olszynie. Sytuacja związana jest z epidemią koronawirusa, a kontrole mają zapobiegać dalszemu jej rozwojowi.

Lubuska policja wraz z innymi służbami całodobowo prowadzi kontrole w wybranych punktach. Funkcjonariusze straży granicznej, policji, straży pożarnej oraz ITD sprawdzają wjeżdżające busy i autokary. Wyposażeni w odpowiednie narzędzia ochronne kontrolują osoby przemieszczające się autokarami i busami. Zgodnie z zapowiedzią, w ciągu najbliższych 2-3 dni wdrożone mogą zostać również kontrole na wszystkich przejściach granicznych samochodowych, kolejowych oraz w portach.

Granicę w Świecku przekracza dziennie 100 autokarów i prawie tysiąc przejeżdżających busów. Kontrole mają skuteczniej powstrzymywać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wojewoda Władysława Dajczak zaapelował do powracających do kraju o wyrozumiałość. Polska jest jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym krajem w Europie, który podejmuje taką decyzję. Wszystko w trosce o nasze społeczeństwo.