Okradał piwnice na osiedlach w Zielonej Górze. Kradł co tylko się dało (FILM)

Zielonogórscy policjanci z I komisariatu zatrzymali mężczyznę, który wielokrotnie okradał piwnice na osiedlach Pomorskim i Mazurskim. 36-latek usłyszał dziewięć zarzutów i grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W dniu 24 lutego nocą jeden z mieszkańców os. Pomorskiego usłyszał hałasy dobiegające z piwnicy. Postanowił sprawdzić co się dzieje. Schodząc na dół, usłyszał odgłosy przecinania skobla drzwi. Gdy poszedł w tym kierunku napotkał mężczyznę, który na jego widok rzucił się do ucieczki. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Włamywacz zdołał się wyrwać i uciec, porzucając przedmioty, które miał przy sobie: klucz hydrauliczny, klucz płaski, przecinak i scyzoryk. Po tym zdarzeniu mężczyzna powiadomił policję.

Policjanci z I komisariatu wykonali oględziny piwnicy, do której usiłował dostać się włamywacz. – Podjęli również działania operacyjne i w ich wyniku wytypowali podejrzanego, którego wkrótce zatrzymali – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Okazało się, że to znany policjantom 36-latek.

Mężczyzna, który powiadomił policjantów o próbie włamania do piwnicy sąsiada, rozpoznał 36-latka. Mężczyzna przyznał się do 9 włamań i usiłowań włamania do piwnic na osiedlach Pomorskim i Mazurskim. Niestety skradzionych przedmiotów nie udało się odzyskać. 36-latek usłyszał dziewięć zarzutów za włamania i usiłowania włamań. Teraz grozi mu za to kara do nawet 10 lat więzienia.