Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Ktoś potrącił sowę. Policjanci nie pozostali obojętni

Policjanci z międzyrzeckiej drogówki w środę, 17 lutego, podczas patrolu drogi na wysokości miejscowości Głębokie zauważyli na jezdni ranną, potrąconą sowę. Policjanci postanowili zrobić wszystko by uratować życie rannemu ptakowi.

Dochodziła godz. 19.00. Policjanci międzyrzeckiej drogówki zauważyli na drodze sowę. Zaniepokojeni brakiem jakiejkolwiek reakcji sowy postanowili jej pomóc. Po ostrożnym podejściu do ptaka okazało, się że mogła ona zostać potrącona przez samochód. Miała liczne widoczne rany oraz była osłabiona.

– Policjanci postanowili zrobić wszystko by uratować życie rannemu ptakowi – mówi sierż. sztab. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

Policjanci ruszyli z pomocą rannej sowie. Za pośrednictwem dyżurnego komendy policji w Międzyrzeczu poinformowali lecznicę weterynaryjną o konieczności udzielenia pomocy rannej sowie.  Sami wzięli rannego ptaka do radiowozu i bezpiecznie przetransportowali do specjalisty, któremu również pomogli w dalszym udzielaniu pomoc rannej sowie. 

– Dzięki prawidłowej, a przede wszystkim skutecznej reakcji mundurowych, rannej sowie w porę została udzielona profesjonalna pomoc – ceiszy się sierż. sztab. Maksimczyk.