Samochody.pl - poscigi.pl

ZIELONA GÓRA Pędził Trasą Północną z prędkością 137 km/h. „Nie będzie respektował nowych mandatów”. Stanie więc przed sądem

Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h i stracili prawa jazdy. Jeden z nich zapłacił wysoki mandat, a drugi za swoje postępowania stanie przed sądem.

Pierwszy kierowca wpadł na Trasie Północnej. Kierujący bmw, mieszkaniec jednej z miejscowości pod Zielona Górą, jechał z prędkością 132 km/h w miejscu, gdzie mógł jechać najwyżej 70 km/h.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez policjantów z grupy Speed. – Zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Kierowca oznajmił funkcjonariuszom, że nie uznaje i nie będzie respektował takich przepisów, wobec tego mundurowi odstąpili od ukarania mężczyzny mandatem karnym i skierowali wniosek o ukaranie do sądu – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Kolejny kierowca wpadł w Sulechowie. Policjanci zatrzymali kierującego toyotą, który na ul. Warszawskiej przekroczył prędkość o ponad 53 km/h. Dostał 10 punktów karnych oraz mandat 1,5 tys. zł. – Ulica Warszawska jest miejscem specyficznym, ponieważ właśnie tam najczęściej dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń drogowych, dlatego jest objęta szczególnym nadzorem policjantów ruchu drogowego. Stąd częste wizyty mundurowych z grupy Speed właśnie w tym miejscu – wyjaśnia podinsp. Stanisławska.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h trudno tłumaczyć, chociaż kierowcy próbują opowiadać policjantom historie o nagłych zdarzeniach losowych czy członkach rodziny w szpitalach. Czasami tłumaczą, że śpieszą się po dzieci. Niestety, w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych.

Pomimo dużej dolegliwości kar znajdują się kierujący, którzy ryzykują lekceważąc przepisy, a czasami w rażący sposób łamią przepisy zagrażając bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego. 

Statystyki drogowych zdarzeń od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl