Lubuska grupa drogówki SPEED ukarała już 3 tys. kierowców (FILM)

Policjanci z lubuskiej grupy SPEED ukarali już ponad 3 tys. kierowców. Grupa powstała, żeby wychwytywać najbardziej agresywne zachowania kierowców na drodze.

SPEED to grupa specjalistów ruchu drogowego, która wspomaga swoich kolegów we wszystkich jednostkach województwa. – Są kierowani w miejsca najbardziej niebezpieczne, gdzie dochodzi do łamania przepisów prawa – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji. Kilka miesięcy działania grupy SPEED pokazuje, że powołanie takiej grupy było niezbędne. Funkcjonariusze wielokrotnie zatrzymywali kierowców za niebezpieczne wyprzedzanie czy ponad dwukrotne przekraczanie dozwolonej prędkości. Najbardziej niebezpieczne i wymagające zadania to pościgi za drogowymi szaleńcami.

Policjanci grupy SPEED ukarali już ponad 3 tys. kierowców. To najbardziej niezdyscyplinowani kierowcy. – Spotkanie z policjantami kończyło się zazwyczaj najwyższym mandatem czy wnioskiem do sądu – mówi podkom. Jaroszewicz. W swoich działaniach na rzecz bezpieczeństwa funkcjonariusze są zdeterminowani. Wyszkoleni i gotowi do działań, pełnią służbę na lubuskich drogach, by reagować na nieodpowiedzialnych kierowców.

Policjanci z lubuskiej drogówki ćwiczą swoje umiejętności prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. Wszystko po to, by podczas realnych działań bezpiecznie reagować. – Uciekający kierowca nie kalkuluje. Policjanci muszą zachować zimną krew – zaznacza podkom. Jaroszewicz. Dlatego ważne jest ich przygotowanie do takich działań. Funkcjonariusze ruchu drogowego lubuskiej komendy szkolą policjantów z całego garnizonu. Mundurowi podnoszą swoje umiejętności, by na drogach pracować w sposób profesjonalny.

Tak wygląda szkolenie lubuskiej drogówki