Makabryczny wypadek. Zginął motocyklista, pasażerka ma urwaną nogę i walczy o życie. Staranował ich kierowca toyoty (ZDJĘCIA)

fot. OSP Ocieszyn

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę, 6 czerwca, w Ocieszynie (Wielkopolska). Toyota uderzyła w motocyklistę. Mężczyzna kierujący motocyklem zmarł na stole operacyjnym. Pasażerka motocykla straciła nogę. Trwa walka o życie kobiety.

Z pierwszych informacji wynika, że kierujący toyotą nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam uderzył w prawidłowo jadący motocykl. Siła uderzenia była duża. Na miejsce wypadku szybko dotarły wozy straży pożarnej z Obornik oraz OSP Ocieszyn i policja. Strażacy zaczęli walkę o życie osób poszkodowanych w wypadku. Zabezpieczyli też miejsce zdarzenia. Dojechały karetki pogotowia ratunkowego oraz wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ciężko ranni zostali motocyklista oraz pasażerka motocykla. Mężczyzna po przewiezieniu do szpitala natychmiast trafił na stół operacyjny. – Niestety 36-latek mimo wysiłków lekarzy zmarł w szpitalu – mówi st. sierż. Izabela Leśnik, rzeczniczka policji w Obornikach. Do szpitala w stanie krytycznym została przewieziona również pasażerka motocykla. Młoda kobieta w wypadku straciła nogę. Podczas zderzenia kończyna została oderwana na wysokości uda. Lekarze walczą o życie ciężko rannej kobiety. Policja ustala przyczynę oraz okoliczności tragedii. Toyotę prowadził 65-latek.