Mamy 23 nowych policjantów. Pięć kobiet i 18 mężczyzn (FILM, ZDJĘCIA)

Szeregi lubuskiej policji zasilili kolejni stróże prawa. Nowych 23 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie w Gorzowie. Za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku. Po jego ukończeniu trafią do służby.

Młodzi policjanci złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. – Słowa roty przysięgi wypowiadali z dumą, ale i z wyraźnym wzruszeniem, bowiem od tej chwili stali się policjantami. Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń – mówi st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W uroczystości wzięła udział kadra kierownicza lubuskiej policji, był też wojewoda lubuski, Władysław Dajczak, który życzył nowym policjantom wytrwałości i poczucia misji, wynikającej z noszenia policyjnego munduru. – Policja cieszy się bardzo dużym zaufaniem społecznym i także nowi policjanci muszą dbać o honor i odpowiedzialność związaną z noszeniem munduru – mówił wojewoda Dajczak. Zwrócił się także do rodzin policjantów z prośbą o wspieranie ich podczas całej policyjnej misji, która jest piękna ale i niezwykle trudna.

– Dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem Waszych starań o to, aby zostać funkcjonariuszem polskiej Policji. Nie każdemu jest to dane. Nie każdy może poszczycić się godnością noszenia policyjnego munduru. Można powiedzieć, że jest to szczególny przywilej – mówił insp. Krzysztof Sidorowicz i zastępca komendanta lubuskiej policji

Nowoprzyjęci policjanci już za kilka dni pojadą do Szkoły Policji w Słupsku, w której rozpoczną sześciomiesięczne szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do policyjnej służby. Po powrocie trafią do jednostek w Gorzowie, Zielonej Górze, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Wschowie i Żarach.