Miał być ślub z Nicolasem, a… zostały płacz i puste konto

Policjanci poszukują oszusta, który podszywając się pod żołnierza USA, wyłudził od 53-latki oszczędności. Kobieta, mając nadzieję na udany związek, przekazała mężczyźnie ponad 50 tys. zł. W poniedziałek, 28 marca, do komisariatu w Bychawie (woj. lubelskie) zgłosiła się 53-letnia kobieta. Kobieta oświadczyła, że została oszukana.

Jak wynikało z jej relacji, na jednym z popularnych portali randkowych poznała mężczyznę o imieniu Nicolas. Rozmówca przedstawił się za żołnierza armii USA. Mężczyzna szybko zyskał sympatię kobiety. Po pewnym czasie regularnych kontaktów zaczął wyznawać jej miłość i obiecywać wspólne życie oraz ślub.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kolejne rozmowy zaczęły sprowadzać się do spraw finansowych. Najpierw poprosił o pieniądze, które miały mu pomóc wcześniej opuścić misję w Sudanie. Następnie miał trafić do więzienia. Niestety 53-laka zaślepiona fałszywymi historiami zaczęła przekazywać pieniądze. Łącznie w ręce oszusta wpadlo ponad 50 tys. zł.

Jak pokazują ostatnie wydarzenia, oszustwa metodą na „Nigeryjczyka” stają się coraz bardziej popularne. Pamiętajmy o tym, że internet daje dużą anonimowość i osoba siedząca po drugiej stronie monitora nie musi być tym, za kogo się podaje.