Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Mieszkaniec Nowej Soli myślał, że zarobi. Mocno się mylił

Ponad 20 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Nowej Soli po tym, jak chciał zainwestować w fikcyjną spółkę. Mężczyzna padł ofiarą oszustów podających się za konsultantów platformy inwestycyjnej.

W ostatnim czasie na portalach społecznościowych można znaleźć fałszywe ogłoszenia o możliwości szybkiego zysku poprzez różne inwestycje. Oszuści wykorzystują nazwy i logo znanych firm. Obiecują szybki i duży zysk zainwestowanych pieniędzy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dał się na to złapać 39-latek. Znalazł w internecie ogłoszenie o możliwości zainwestowania pieniędzy. Wskazany w ogłoszeniu link przekierował go na stronę firmy. Następnym krokiem było podanie swoich danych, co uczynił.

Po chwili skontaktował się z nim telefonicznie konsultant i zaproponował mu założenie konta do inwestowania. Mężczyzna się zgodził i rozpoczął inwestowanie. Tak właśnie szybko stracił ponad 20 tysiące złotych.

– Musimy pamiętać, że internet to nie tylko nieograniczone źródło informacji i rozrywki, ale także miejsce, w którym występuje wiele zagrożeń. Oszustwa w sieci to poważne zagrożenie dla finansów osób korzystających z internetowych kont bankowych, portali społecznościowych czy skrzynek e-mail – mówi aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Pomysłowość oszustów nie ma granic. Przestępcy idąc z duchem czasu tworzą strony internetowe łudząco podobne do dobrze nam znanych witryn.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl