Młody mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie. Policjanci ściągnęli go z torów

Lubuska Policja

W czwartek, 16 lipca, wieczorem do Centrum Powiadamiania Ratunkowego dodzwonił się młody mężczyzna, który oznajmił, że zamierza odebrać sobie życie. Szybka i skuteczna akcja policjantów pozwoliła na uratowanie jego życia.

Mężczyzna poprzez położenie się przed nadjeżdżający pociąg chciał odebrać sobie życie. Umiejętnie prowadzona rozmowa przez operatora, pozwoliła wstępnie ustalić obszar, gdzie może znajdować się mężczyzna i jednocześnie dała czas na działanie funkcjonariuszom policji.

Świebodzińscy dyżurni policji, działając na jednej linii z operatorem, ustalili odcinek torów, na którym mógł przebywać mężczyzna i pilnie skierowali tam patrole. Jednocześnie poinformowali Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym, aby spowolnić ruch i wzmóc ostrożność maszynistów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Intensywne działania poszukiwawcze pozwoliły na odnalezienie mężczyzny. W ciemnościach, z zaciągniętym kapturem i w słuchawkach na uszach siedział na torowisku. Miejsce było nieoświetlone i maszyniści mogliby go nie dostrzec.

Funkcjonariusze dosłownie w ostatnim momencie zabrali go z torów. Chwilę później przejeżdżał tamtędy pociąg towarowy. Mężczyzna trafił pod opiekę medyków. Działania zakończyły się sukcesem dzięki współpracy służb i odpowiedniej koordynacji, a funkcjonariusze wykazali się opanowaniem oraz profesjonalizmem.