Mówił, że jest amerykańskim lekarzem wojskowym. Tak wyłudził dolary od mieszkanki okolic Gubina

Policjanci z Gubina prowadzą sprawę oszustwa, którego ofiarą padła mieszkanka powiatu krośnieńskiego. Kobieta uwierzyła mężczyźnie podającemu się za amerykańskiego lekarza wojskowego. Myślała, że pomaga opłacić wstrzymaną paczkę a sfinansowała zakup kryptowaluty. Tak straciła kilka tysięcy złotych.

Mieszkanka powiatu krośnieńskiego od jakiegoś czasu prowadziła za pośrednictwem komunikatora korespondencję z mężczyzna. Pisał, że jest amerykańskim lekarzem wojskowym.

Pewnego lekarz dnia poprosił ją o przesłanie 1,2 tys. dolarów na pokrycie kosztów administracyjnych związanych z zatrzymaniem w Turcji wysłanej przez niego paczki. Kobieta od razu zgodziła się mu pomóc. Dodatkowo dostała od firmy tureckiej email z wiadomością potwierdzającą słowa mężczyzny, a także link, na który miała przesłać wskazaną kwotę.

Kobieta nic nie podejrzewając weszła w link i postępując zgodnie z instrukcją podała swoje dane, skan dowodu osobistego i numer karty bankomatowej. – Jak się później okazało w ten sposób przelała pieniądze na stronę internetową finansującą zakup kryptowaluty – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Wątpliwości, co do uczciwości mężczyzny przyszły po kilku dniach, kiedy ponownie otrzymała wiadomość email od tej samej firmy z żądaniem zapłaty tym razem kwoty 5,2 tys euro oraz kolejne prośby od lekarza o pomoc. Tym razem kobieta zablokowała konto, a także zgłosiła sprawę policji.