Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Na os. Czarkowo powstanie nowoczesna szkoła. Zielonogórski magistrat ma już pozwolenie na budowę

Bryła utrzymana jest w jasnym kolorze z charakterystycznymi pomarańczowymi, żółtymi i czarnymi akcentami.

Nowoczesny dwukondygnacyjny budynek, elewacja w jasnym kolorze z charakterystycznymi pomarańczowymi, żółtymi i czarnym akcentami. – Mogę oficjancie powiedzieć, że projekt budowy szkoły na tym osiedlu uzyskał wszystkie wymagane opinie, uzgodnienia oraz pozwolenia i mimo wcześniejszych protestów kilku osób, ta długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja powstanie – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

W zależności od wielkości naboru do nowej placówki, mogą być tam utworzone oddziały dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To nie koniec dobrych informacji dla mieszkańców Czarkowa. – Przy wjeździe na osiedle powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny. Nie będzie to klasyczny Orlik, ale więcej szczegółów zdradzę wkrótce – dodaje radny Filip Gryko, szef klubu Zielona Razem na łamach wiaodmoscizg.pl.

Nowa szkoła jest już pewna

To już pewne, projekt budowy szkoły na osiedlu Czarkowo uzyskał wszystkie wymagane opinie, uzgodnienia oraz pozwolenia i mimo wcześniejszych protestów kilku osób, ta długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja powstanie. Prezydent miasta Janusz Kubicki wydał pozwolenie na budowę zespołu edukacyjnego Łężyca-Osiedle Czarkowo. – Mieszkańcy chcą budowy szkoły, a ja jestem od tego, aby spełniać te potrzeby – mówi prezydent Kubicki

To będzie nowoczesna placówka

Będzie to dwukondygnacyjny budynek. Wizualizacja pokazuje nowoczesny design tego obiektu oświatowego. Bryła utrzymana jest w jasnym kolorze z charakterystycznymi  pomarańczowymi, żółtymi i czarnymi akcentami.

W zależności od wielkości naboru do nowej placówki, mogą tam zostać utworzone oddziały dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To nie koniec dobrych informacji.

– Przy wjeździe na Osiedle Czarkowo powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny. Będzie to coś na wzór inwestycji, którą miasto oddało w Jędrzychowie. Z nowych boisk i obiektów sportowych skorzystają nie tylko uczniowie, ale też mieszkańcy całego osiedla – tłumaczy radny Filip Gryko, szef klubu Zielona Razem.

Na Czarkowie będzie 10 tys. mieszkańców

Łężyca rozwija się dynamicznie. Szacunki mówią, że w niedalekiej przyszłość na os. Czarkowo będzie mieszkać nawet 10 tys. zielonogórzan. Potrzeby tego osiedla są ogromne, a jedną z najważniejszych jest budowa szkoły.

Nieco ponad  rok temu na os. Czarkowo w Łężycy odbyły się konsultacje w sprawie budowy placówki oświatowej i boiska. Wówczas kilkaset osób powiedziało, że szkoła to dla niech priorytet.

W sierpniu ubiegłego roku podczas sesji rady miasta radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego na wskazanej działce, tak aby umożliwić tam budowę szkoły. W październiku na biurko prezydenta miasta trafił projekt budowalny i gdy wszystko szło dobrze, nagle pojawiały się protesty osób, które twierdziły, że jak na osiedlu pojawi się szkoła to spadnie wartość ich nieruchomości.

 – Mimo nieprzychylnych głosów nie poddaliśmy się, bo przecież wiemy jak bardzo jest potrzebna placówka oświatowa na tym osiedlu. Bardzo dziękuje Filipowi Gryko za przejęcie tego tematu i doprowadzenie go do szczęśliwego końca. Ty potrafisz postawić na swoim! – mówił prezydent Kubicki.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl