Toyota Zielona Góra

Na os. Czarkowo powstanie nowoczesna szkoła. Zielonogórski magistrat ma już pozwolenie na budowę

Bryła utrzymana jest w jasnym kolorze z charakterystycznymi pomarańczowymi, żółtymi i czarnymi akcentami.

Nowoczesny dwukondygnacyjny budynek, elewacja w jasnym kolorze z charakterystycznymi pomarańczowymi, żółtymi i czarnym akcentami. – Mogę oficjancie powiedzieć, że projekt budowy szkoły na tym osiedlu uzyskał wszystkie wymagane opinie, uzgodnienia oraz pozwolenia i mimo wcześniejszych protestów kilku osób, ta długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja powstanie – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

W zależności od wielkości naboru do nowej placówki, mogą być tam utworzone oddziały dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To nie koniec dobrych informacji dla mieszkańców Czarkowa. – Przy wjeździe na osiedle powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny. Nie będzie to klasyczny Orlik, ale więcej szczegółów zdradzę wkrótce – dodaje radny Filip Gryko, szef klubu Zielona Razem na łamach wiaodmoscizg.pl.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Nowa szkoła jest już pewna

To już pewne, projekt budowy szkoły na osiedlu Czarkowo uzyskał wszystkie wymagane opinie, uzgodnienia oraz pozwolenia i mimo wcześniejszych protestów kilku osób, ta długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja powstanie. Prezydent miasta Janusz Kubicki wydał pozwolenie na budowę zespołu edukacyjnego Łężyca-Osiedle Czarkowo. – Mieszkańcy chcą budowy szkoły, a ja jestem od tego, aby spełniać te potrzeby – mówi prezydent Kubicki

To będzie nowoczesna placówka

Będzie to dwukondygnacyjny budynek. Wizualizacja pokazuje nowoczesny design tego obiektu oświatowego. Bryła utrzymana jest w jasnym kolorze z charakterystycznymi  pomarańczowymi, żółtymi i czarnymi akcentami.

W zależności od wielkości naboru do nowej placówki, mogą tam zostać utworzone oddziały dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To nie koniec dobrych informacji.

– Przy wjeździe na Osiedle Czarkowo powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny. Będzie to coś na wzór inwestycji, którą miasto oddało w Jędrzychowie. Z nowych boisk i obiektów sportowych skorzystają nie tylko uczniowie, ale też mieszkańcy całego osiedla – tłumaczy radny Filip Gryko, szef klubu Zielona Razem.

Na Czarkowie będzie 10 tys. mieszkańców

Łężyca rozwija się dynamicznie. Szacunki mówią, że w niedalekiej przyszłość na os. Czarkowo będzie mieszkać nawet 10 tys. zielonogórzan. Potrzeby tego osiedla są ogromne, a jedną z najważniejszych jest budowa szkoły.

Nieco ponad  rok temu na os. Czarkowo w Łężycy odbyły się konsultacje w sprawie budowy placówki oświatowej i boiska. Wówczas kilkaset osób powiedziało, że szkoła to dla niech priorytet.

W sierpniu ubiegłego roku podczas sesji rady miasta radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego na wskazanej działce, tak aby umożliwić tam budowę szkoły. W październiku na biurko prezydenta miasta trafił projekt budowalny i gdy wszystko szło dobrze, nagle pojawiały się protesty osób, które twierdziły, że jak na osiedlu pojawi się szkoła to spadnie wartość ich nieruchomości.

 – Mimo nieprzychylnych głosów nie poddaliśmy się, bo przecież wiemy jak bardzo jest potrzebna placówka oświatowa na tym osiedlu. Bardzo dziękuje Filipowi Gryko za przejęcie tego tematu i doprowadzenie go do szczęśliwego końca. Ty potrafisz postawić na swoim! – mówił prezydent Kubicki.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi