Na widok policjantów złodziej wyskoczył z kradzionego busa i zaczął uciekać

W piątek, 17 września, dzięki natychmiastowej wymianie informacji żarskiej Policji z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, możliwe było odzyskanie dwóch skradzionych w Niemczech busów fiat ducato.

Policjanci z żarskiej komendy w jednej z miejscowości koło Żar, przed posesją zauważyli pojazd, który wyglądem odpowiadał skradzionemu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Funkcjonariusze upewnili się w przekonaniu, że coś jest nie tak, kiedy na widok zbliżającego się radiowozu mężczyzna siedzący za kierownicą busa otworzył drzwi i próbował uciec.

To skutecznie uniemożliwili mu policjanci. Mężczyzna został zatrzymany. – W pobliżu miejsca interwencji, na jednej z posesji mundurowi ujawnili jeszcze jeden pojazd, który w systemach policyjnych figurował jako utracony – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Odzyskane samochody zostały zabezpieczone. Ich łączna wartość to blisko 150 tys. zł.

43-letni mieszkaniec Żar trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiałów podejrzany usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Kara dla 43-latkowi może być surowsza z uwagi na recydywę.

Toyota Zielona Góra