Samochody.pl - poscigi.pl

Na widok straży granicznej w Gubinie imigranci uciekli do lasu. Kurier z Białorusi z partnerką zatrzymani

Białorusini zostali zatrzymani za udzielenie pomocy pięciu migrantom w usiłowaniu przekroczenia granicy. Usłyszeli zarzuty, przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Zielonogórscy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali Białorusinów, którzy chwilę wcześniej dowieźli pod polsko-niemiecką granicę pięciu nielegalnych migrantów. Nie uniknęli dotkliwej kary.

Strażnicy graniczni z Placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście przed kilkoma dniami prowadzili kontrolę mającą na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji. W Gubinie funkcjonariusze wytypowali do kontroli osobową skodę na białoruskich tablicach rejestracyjnych. Gdy tylko ruszyli za pojazdem, kierowca skody widząc zbliżających się funkcjonariuszy SG nagle się zatrzymał, a z pojazdu wyskoczyło w kierunku lasu pięć osób.

Pogranicznicy wezwali wsparcie żeby złapać uciekinierów, a sami rozpoczęli legitymowanie kierowcy oraz pasażera zatrzymanej skody. Kierowcą okazał się 25-letni Białorusin, który podróżował wraz z 23-letnią partnerką.

Imigranci w Gubinie

Legalnie przebywający w Polsce Białorusini pomagali migrantom wbrew przepisom przekroczyć granicę z Polski do Niemiec. Kierowca przyznał się to tego czynu, dopiero gdy funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie syryjski dokument, prawdopodobnie jednego z uciekinierów.

Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania cudzoziemców, zarówno po polskiej jak i po niemieckiej stronie granicy, nie przyniosły jednak spodziewanych rezultatów.

Czytaj też – Katarzyna zamordowała Mariana z Krosna Odrzańskiego. Wbiła mu nóż w szyję. W sądzie wszystko odwołała, bo… kogoś chroni, a ciała nadal nie odnaleziono (ZDJĘCIA)

Białorusini zostali zatrzymani za udzielenie pomocy pięciu migrantom w usiłowaniu przekroczenia granicy. Usłyszeli zarzuty, przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.  Ponadto cudzoziemcom wydano decyzje zobowiązujące ich do natychmiastowego powrotu do swojego kraju. Dostali zakaz ponownego wjazdu do Polski i innych państw obszaru Schengen na 5 lat.

Niezależnie od tego, kierowca został ukarany mandatem za przewożenie większej ilości osób. Natomiast za brak uprawnień do prowadzenia pojazdów wobec Białorusina zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl