Naćpany 40-latek pchał samochód pod prąd w centrum Zielonej Góry. Policjantom opowiadał bajki (FILM)

40-latek w rozmowie przyznał, że zażywał wcześniej narkotyki. Pobrano krew do badań na ich obecność w organizmie mężczyzny

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, którego niecodzienne zachowanie wzbudziło ich zainteresowanie. Próbując usunąć z drogi zepsuty samochód wjechał pod prąd w ulicę Bohaterów Westerplatte. Policjantom opowiedział nieprawdopodobną historię, którą szybko zweryfikowano oglądając nagranie z monitoringu miejskiego. Przy zatrzymanym znaleziono narkotyki oraz ustalili, że kierując pojazdem był pod ich wpływem.

W czwartek, 23 marca, nocą policjanci patrolujący centrum Zielonej Góry natknęli się na nietypową sytuację. Na jednej z głównym ulic w centrum miasta zauważyli mężczyznę, który pchał samochód osobowy. Robił to tak nieudolnie, że zjechał ulicą Bohaterów Westerplatte pod prąd.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjantom tłumaczył, że zauważył przed chwilą stojący na skrzyżowaniu ulic samochód renault i próbował zepchnąć go na pobocze, żeby nie utrudniał ruchu innym pojazdom. – Policjanci nie uwierzyli w te tłumaczenia i poprosili dyżurnego o sprawdzenie zapisów z miejskich kamer – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Naćpany 40-latek pchał samochód pod prąd w Zielonej Górze

Kamery nie potwierdziły opowieści mężczyzny, którym okazał się 40-letni mieszkaniec Zielonej Góry. To znany i wcześniej notowany przez policję mężczyzna. Na nagraniach widać, że 40-latek kierował autem, a gdy zatrzymał się na światłach samochód zgasł. Wtedy próbował zepchnąć auto w ulicę Kupiecką, co mu się jednak nie udało.

Jednocześnie mundurowi zauważyli, że mężczyzna dziwnie  się zachowuje. Był trzeźwy, ale historie, które opowiadał policjantom wydawały się nielogiczne. Sprawdzili mężczyznę i znaleźli przy nim narkotyki, marihuanę i amfetaminę.

40-latek w rozmowie przyznał, że zażywał wcześniej narkotyki. Pobrano krew do badań na ich obecność w organizmie mężczyzny. 40-latek został zatrzymany, natomiast samochód odholowano na policyjny parking.

40-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za grozi mu kara do 3 lat więzienia.