Samochody.pl - poscigi.pl

Naćpany kierowca BMW, z zakazem prowadzenia uciekał policji. Na pomoc wezwał kolegów

Wschowscy policjanci zatrzymali po pościgu młodego mężczyznę, który jechał BMW drogą wojewódzką 324 z prędkością 105 km/h na obowiązującej „50-tce”. Patrol drogówki postanowił zatrzymać auto do kontroli. Kierowca BMW z impetem ominął policjantów i chciał uciec ulicami Szlichtyngowej. Swoją podróż zakończył w momencie wjazdu w ślepą uliczkę. Mężczyzna uciekł. 21- letni kierowca BMW miał zakaz prowadzenia, a w jego organizmie wstępne badanie testerem wykazało obecność narkotyków.

W sobotę, 30 marca, patrol wschowskiej drogówki w Szlichtyngowej kontrolował prędkość kierowców. Radar zarejestrowało BMW, który jechał z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym. W momencie kiedy policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli, ten ominął mundurowych, dodał gazu zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Szlichtyngowa. Pościg policji za BMW

Kierowca BMW nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. – Pościg zakończył się w momencie kiedy kierowca wjechał w ślepą uliczkę – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie. Z BMW wybiegł młody mężczyzna. Policjanci wezwali wsparcie.

Po kliku minutach uwagę wschowskich mundurowych przykuły dwa inne pojazdy z sąsiedniego powiatu, które jeździły jeden za drugim ulicami Szlichtyngowej. Samochody kilkukrotnie przejeżdżały z niewielką prędkością. W samochodach podróżowali tylko kierowcy. – Pojawiło się przypuszczenie, że kierowcy przyjechali po mężczyznę z porzuconego BMW – mówi nadkom. Piwowarska. 

Przypuszczenia okazały się słuszne. Jak się okazało obserwowane wcześniej dwa pojazdy wyjechały w kierunku Głogowa już z pasażerem. Wschowscy mundurowi zatrzymali samochody do kontroli w okolicach Wilkowa. W jednym z nich siedział mężczyzna, którzy porzucił w Szlichtyngowej BMW. Kierowca BMW trafił do policyjnego aresztu. Policyjnych ustalili personalia mężczyzny, który siedział za kierownicą porzuconego BMW. Jego wizerunek został też nagrany na urządzeniu pomiarowym w momencie przekroczenia prędkości.

To był 21 – letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, który miał aktywny zakaz prowadzenia. To nie koniec. Wykonany test narkotykowy wykazał obecność środków narkotyków u kierowcy.  Młody mężczyzna usłyszał zarzuty ucieczki policji oraz złamania sądowego zakazu kierowania.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl