Samochody.pl - poscigi.pl

Napadli i brutalnie pobili pracownika punktu skupu palet

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy dokonali rozboju na pracowniku skupu palet z ul. Naftowej. Sprawcy pobili mężczyznę i użyli wobec niego gazu obezwładniającego żądając wydania pieniędzy.

Do napadu doszło nocą z 4 na 5 października. Łukasz D. i Piotr C. zadzwonili na numer telefonu widoczny na ogrodzeniu firmy i powiedzieli, że chcą sprzedać palety. Pracownik skupu zgodził się z nimi spotkać i odkupić towar nawet w nocy.

Krótko po północy sprawcy zadzwonili ponownie i powiedzieli, że są już pod bramą skupu. Kiedy pracownik wyszedł, jeden ze sprawców psiknął mu gazem w twarz, potem uderzył go pięścią. Obaj kopali napadniętego po całym ciele i żądali wydania pieniędzy. Przeszukali pomieszczenie biurowe skupu, ale pieniędzy nie znaleźli. Uciekli z miejsca zdarzenia spłoszeni obecnością innej osoby.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci w wyniku czynności operacyjnych ustalili, że sprawcami rozboju byli Łukasz D., 23-letni mieszkaniec Zielonej Góry i Piotr C., 22-letni mieszkaniec podzielonogórskiej miejscowości. Mężczyźni zostali zatrzymani 10 października. Wczoraj usłyszeli zarzuty dokonania rozboju i przyznali się do winy. Obaj mają na swoim koncie inne przestępstwa kryminalne w przeszłości.

Z uwagi na to, że rozbój to jedno z najsurowiej traktowanych przestępstw w polskim systemie prawnym – kara od 2 do 12 lat więzienia – Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze złożył do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie sprawców.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl