Toyota Zielona Góra

Napadli i skopali mężczyznę w centrum Lubska. Skatowanemu zabrali telefon

Policjanci z komisariatu w Lubsku zatrzymali dwie osoby, które napadły i pobiły mężczyznę. Bandyci zabrali telefon i uciekli. Sąd aresztował obu sprawców rozboju tymczasowo na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 20 maja br. w Lubsku. O sprawie już pisaliśmy. Do mężczyzny w centrum Lubska podeszło dwóch  mężczyzn. Zaatakowali go. Szarpali, bili pięściami i kopali go po całym ciele. Pobitemu zabrali telefon komórkowy i uciekli. Pobity mężczyzna szybko zgłosił się do komisariatu policji w Lubsku. Opisał napad oraz sprawców.

Policjanci rozpoczęli sprawdzanie ulic za sprawcami rozboju. Po 20 minutach na jednej z ulic zauważyli dwóch opisanych mężczyzn. Policjanci zatrzymali 31-latka oraz 45-latka, mieszkańców pow. żarskiego i odzyskali zrabowany telefon. Obaj trafili do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwali na przesłuchanie. – Po zgromadzeniu materiałów procesowych usłyszeli zarzut rozboju – mówi kom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

W piątek, 22 maja, sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz  policji i aresztował bandytów tymczasowo na trzy miesiące. Obu grozi kara do 12 lat więzienia. Ponieważ działali w warunkach recydywy mogą spędzić za kratami 18 lat.

Toyota Zielona Góra