Nie masz pieniędzy na udział w przetargu? Ten fundusz poręczy za ciebie

Nie masz gotówki na wadium do przetargu lub nie chcesz jej blokować? Nie przejmuj się. Poręczy za ciebie Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych. Uwaga! Nawet do kwoty 500 tys. zł.

Poręczenie zapłaty wadium stanowi realną pomoc dla przedsiębiorców startujących w przetargach publicznych. Przekonała się o tym spółka Paja, której siedziba znajduje się w miejscowości Czechów w powiecie gorzowskim. Ze względu na swój przedmiot działalności, tj. wykonywanie szeregu usług związanych z zagospodarowaniem terenów zieleni, usług ogólnobudowlanych, zieleniarskich czy komunalnych, firma ta często przystępuje do przetargów publicznych.

Jak mówi Łukasz Pajdzik Prokurent w Spółce Paja wybór Lubuskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych był „strzałem w dziesiątkę”, ze względu na m.in. szybką i profesjonalną obsługę oraz konkurencyjne ceny. Jednak za największą zaletę takiej formy wniesienia wadium wskazują możliwość otrzymania indywidualnego poręczenia drogą elektroniczną, co bardzo ułatwia i przyspiesza cały proces. Poręczenie zapłaty wadium Lubuskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych stanowi zatem atrakcyjną alternatywę dla wadiów przetargowych wnoszonych w innych formach.

Wielu lubuskich przedsiębiorców już od dawna korzysta z oferty Lubuskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. – Nosiłem się z zamiarem zakupu nieruchomości w przetargu, ale nie chciałem blokować gotówki na wadium i wtedy z pomocą przyszedł fundusz – mówi właściciel firmy z branży spożywczej.

Podobnie było w przypadku właściciela firmy zajmującej się częściami samochodowymi. – Szukaliśmy magazynu i był super przetarg. Wtedy wadium za na poręczył fundusz – mówi szef firmy.

Inna osoba z branży produkcyjnej brała udział w przetargu na zakup ziemi. – Nie mieliśmy wystarczającej gotówki na wadium, bo musimy przecież produkować i na to idą pieniądze. Wtedy właśnie skorzystaliśmy z oferty funduszu i udało się – cieszy się właściciel firmy.

Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych zamiast wpłaty gotówki oferuje poręczenie 100 proc. wysokości wadium. – Po pierwsze przedsiębiorca nie blokuje sobie kapitału, a po drugie może wziąć udział w przetargu nawet, kiedy nie ma na ten cel wolnych środków – wyjaśnia Łukasz Pabierowski, prezes LFPK. To nie koniec. Dzięki poręczeniu wadium przez LFPK przedsiębiorca może uczestniczyć w kilku przetargach jednocześnie bez zamrażania gotówki, co bardzo pozytywnie wpływa na płynność finansową firmy.

kontakt do LFPK – tel. 68 323 96 00

mail – [email protected]

 

Zostań kierowcą bolta