Toyota Zielona Góra

Nieodpowiedzialny taksówkarz z Zielonej Góry ukarany mandatem 1 tys. zł i 20 puntami karnymi (FILM)

Taksówkarz został surowo ukarany przez zielonogórską drogówkę

Zielonogórska drogówka w czwartek, 10 czerwca, rozliczyła taksówkarza za jego niebezpieczny manewr na pasach na ul Wojska Polskiego. Mężczyzna po naszej publikacji sam zgłosił się na policję.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę, 9 czerwca, na ul. Wojska Polskiego koło biblioteki Norwid. Przed przejściem dla pieszych koło biblioteki Norwida stała kobieta z wózkiem.

Nasz czytelnik zatrzymał się, żeby umożliwić kobiecie bezpieczne przejście. Zachował się tak, jak nakazują nowe przepisy o ruchu drogowym.

Kobieta z wózkiem weszła na pasy i na szczęście dokładnie obserwowała jezdnię. Kiedy była na przejściu, lewym pasem przejechał taksówkarz, który wyminął samochód naszego czytelnika. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Taksówkarza zaczęła szukać zielonogórska policja. W czwartek, 10 czerwca, nieodpowiedzialny kierowca sam zgłosił się na komendę policji. Został surowo ukarany. – Za tak niebezpieczne zachowanie na drodze został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. zł. Na jego koto trafiło również aż 20 punktów karnych – mówi asp. sztab. Andrzej Gramatyka, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Kierowca taksówki nie zachował szczególnej ostrożności, ominął samochód stojący przed pasami, który wpuszczał pieszą. Za takie coś kierowcy grozi mandat 500 zł i 10 punktów karnych. Ponieważ kobieta zwolniła krok będąc na pasach, wyczerpało to znamiona nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Za to również grozi kara 500 zł i 10 punktów karnych. Stąd tak surowy mandat dla taksówkarza.

Teraz kierowca będzie musiał naprawdę bezpiecznie jeździć.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika