Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Nietrzeźwy na zakazie uciekał przed policją wraz z dziećmi na pokładzie

Policjanci z KPP Police przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 37-letni mężczyzna podjął próbę ucieczki drogami leśnymi, która zakończyła się zatrzymaniem przez mundurowych. Mężczyzna uciekał ponieważ miał aktywny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, był poszukiwany a dodatkowo znajdował się pod wpływem alkoholu. Wraz z nim w samochodzie podróżowali jego partnerka wraz z dwójką dzieci.

Do zdarzenia doszło 17 lutego ok godz. 17:10. Policcy funkcjonariusze w Pilchowie na ul. Szczecińskiej zauważyli samochód marki Peugeot, którego kierujący miał problem z zachowaniem prostego toru jazdy. Kiedy policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych aby skontrolować pojazd, kierujący zaczął gwałtownie przyspieszać. 37-latek gwałtownie przyspieszył zjechał w ul. Leśną po czym rozpoczął desperacką ucieczkę leśnymi drogami. Mundurowym ostatecznie udało się zatrzymać kierującego.

Okazało się, że letni mieszkaniec Trzeszczyna znajduje się pod wpływem alkoholu, badanie wykazało 0,60 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a dodatkowo policjanci ustalili, że 37-latek jest poszukiwany a ponadto ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto w samochodzie znajdowała się partnerka pirata drogowego wraz z dziećmi w wieku 10 i 13 lat. W wyniku pościgu nikt nie ucierpiał. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.