Nowi w szeregach lubuskiej policji (FILM, ZDJĘCIA)

Po uroczystym ślubowaniu 14 młodych adeptów zasiliło szeregi lubuskiej policji. Teraz najbliższe miesiące spędzą na szkoleniu w Szkole Policji w Pile.

W poniedziałek, 26 marca, w komendzie wojewódzkiej policji w Gorzowie miała miejsce szczególna uroczystość. – Szczególna zwłaszcza dla czternastu osób. Trzy kobiety i jedenastu mężczyzn, którzy od dzisiaj będą pełnić służbę w lubuskiej policji – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Młodzi adepci policyjnej służby złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. – Słowa roty przysięgi wypowiadali z dumą ale i z wyraźnym wzruszeniem. Od tej chwili stali się policjantami. Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń – informuje nadkom. Maludy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Teraz „nowych” czeka przygotowanie podstawowe, które każdy policjant musi przejść zanim trafi do swej macierzystej jednostki.Trafią na kilka miesięcy na szkolenie w Pile, po którym czeka ich jeszcze proces adaptacyjny w określonych jednostkach policji. Po szkoleniu będą przygotowani do służby na ulicy. – To w wielu momentach sytuacje, kiedy trzeba będzie podać pomocną dłoń potrzebującym nie zważając na siebie. Wiele jeszcze trzeba się nauczyć, ale procedura rekrutacyjna już wskazała, że to właśnie te osoby mogą w przyszłości w pełni wykazywać się profesjonalizmem i skutecznością – informuje nadkom. Maludy.

– Ślubowanie to nie tylko piękne słowa, to przede wszystkim odpowiedzialność, trud i piękno policyjnej służby. Słowa ślubowania zobowiązują Was, by w chwilach trudnych, wymagających nie tylko pełnego zaangażowania, ale również poświęcenia, pamiętać o honorze, godności i dobrym imieniu policyjnej służby – mówił insp. Jarosław Janiak, komendant lubuskiej policji.

Uroczystość była również okazją do odznaczeń lubuskich policjantów, pracowników policji oraz przedstawicieli instytucji współpracujących nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To „Medale za Długoletnią Służbę”. Odznaczenia nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaki „Zasłużony policjant”. „Medale za Zasługi dla Policji”, otrzymali: Małgorzata Domagała, starosta gorzowski oraz płk Piotr Filipowski, komendant oddziału żandarmerii wojskowej w Żaganiu.

Toyota Zielona Góra