Toyota Zielona Góra

Nielegalny hazard pod szyldem biura podróży w Sulechowie (ZDJĘCIA)

Nielegalny salon do gier hazardowych zlikwidowali lubuscy funkcjonariusze izby skarbowej i sulechowskiej policji. Mundurowi zabezpieczyli osiem automatów do gier hazardowych. Urządzenia nie miały badań zgodności z wymogami, a lokal nie miał koncesji na taką działalność. 

– Nielegalny salon funkcjonował pod szyldem biura podróży w Sulechowie. Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie od dłuższego czasu obserwowali to miejsce – mówi Ewa Markowicz, rzeczniczka izby skarbowej. W czwartek, 22 marca, wieczorem wspólnie z sulechowskimi policjantami weszli do lokalu.

W środku odbywały się nielegalne gry hazardowe na automatach. – Mundurowi przesłuchali osoby, które w chwili kontroli przebywały w  obiekcie – informuje E. Markowicz.  Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Wszczęto postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą surowe konsekwencje. Taka osoba może trafić do więzienia nawet na trzy lata. Grozi je również grzywna do nawet 100 tys. zł.

Lubuscy funkcjonariusze izby skarbowej od początku roku skontrolowali już 15 miejsc, gdzie odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczyli łącznie 64 automaty.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko firmy realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej. Lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl