Odwołano miejskie imprezy. Koronawirus w Zielonej Górze

Prezydent Janusz Kubicki, dyrektor Waldemar Michałowski, Piotr Barczak, przewodniczący rady miasta i Robert Górski, lekarza i radny miejski

Na najbliższe dwa tygodnie odwołano miejskie imprezy. Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki wstrzymał imprezy z udziałem publiczności organizowane przez miasto.

W środę, 4 marca, w urzędzie miasta odbyła się konferencja z udziałem prezydenta Janusza Kubickiego, Waldemara Michałowskiego, dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM, Piotra Barczaka, przewodniczącego zielonogórskiej rady miasta oraz Roberta Górskiego, lekarza i radnego Zielonej Góry. Odwołane zostały wszystkie imprezy na najbliższe dwa tygodnie – Tak zapobiegamy rozprzestrzenianiu się wirusa – powiedział prezydent Kubicki.

Miasto cały czas monitoruje informacje dotyczące rozprzestrzeniania się i rozwoju koronawirusa. Zostały również sprawdzone i przygotowane procedury postępowania na wypadek pojawienia się kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w Zielonej Górze. Magistrat apeluje szczególnie do seniorów, którzy są w grupie największego ryzyka w razie zarażenia się koronawirusem. W miarę możliwości powinni ograniczyć przebywanie w dużych skupiskach ludzi.