Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Okradł wczasowiczów. Zabrał im komórki i aparat fotograficzny

Do zdarzenia doszło w czwartek 2 sierpnia. Dyżurny komendy w Strzelcach Krajeńskich kilka minut po godzinie ósmej został poinformowany, że na jednym z pól namiotowych w okolicy Dobiegniewa doszło do kilku kradzieży.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że pokrzywdzonymi są  wypoczywający nad rzeką Drawa mieszkańcy Wrocławia i Bolesławca. Ukradziono im telefony komórkowe znacznej wartości oraz aparat fotograficzny. Sprawca, wykorzystując nieuwagę biwakowiczów, dokonał kradzieży sprzętu po czym uciekł myśląc, że uniknie kary.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci przyjęli zawiadomienia o przestępstwie i natychmiast podjęli szereg czynności, które w efekcie doprowadziły do zatrzymania mężczyzny. Sprawca był zaskoczony, ponieważ policjanci zatrzymali go w samo południe w centrum miasta  gdy szedł z plecakiem wypełnionym skradzionym sprzętem.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna planował właśnie sprzedać kradziony sprzęt. Sprawcą kradzieży okazał się 34-letni mieszkaniec małej wsi w gminie Dobiegniew, znany miejscowej policji.

Policjanci w takcie prowadzonych czynności odzyskali i zabezpieczyli skradzione mienie, które po wykonaniu czynności zostało przekazane prawowitym właścicielom.

Mężczyzna został zatrzymany i przewiezieny do policyjnej izby zatrzymań. W piątek został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który postanowił ,że wobec mężczyzny zastosuje poręczenie majątkowe. Sprawca wcześniej miał już zastosowany dozór policji. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl