Okradł wczasowiczów. Zabrał im komórki i aparat fotograficzny

Do zdarzenia doszło w czwartek 2 sierpnia. Dyżurny komendy w Strzelcach Krajeńskich kilka minut po godzinie ósmej został poinformowany, że na jednym z pól namiotowych w okolicy Dobiegniewa doszło do kilku kradzieży.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że pokrzywdzonymi są  wypoczywający nad rzeką Drawa mieszkańcy Wrocławia i Bolesławca. Ukradziono im telefony komórkowe znacznej wartości oraz aparat fotograficzny. Sprawca, wykorzystując nieuwagę biwakowiczów, dokonał kradzieży sprzętu po czym uciekł myśląc, że uniknie kary.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci przyjęli zawiadomienia o przestępstwie i natychmiast podjęli szereg czynności, które w efekcie doprowadziły do zatrzymania mężczyzny. Sprawca był zaskoczony, ponieważ policjanci zatrzymali go w samo południe w centrum miasta  gdy szedł z plecakiem wypełnionym skradzionym sprzętem.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna planował właśnie sprzedać kradziony sprzęt. Sprawcą kradzieży okazał się 34-letni mieszkaniec małej wsi w gminie Dobiegniew, znany miejscowej policji.

Policjanci w takcie prowadzonych czynności odzyskali i zabezpieczyli skradzione mienie, które po wykonaniu czynności zostało przekazane prawowitym właścicielom.

Mężczyzna został zatrzymany i przewiezieny do policyjnej izby zatrzymań. W piątek został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który postanowił ,że wobec mężczyzny zastosuje poręczenie majątkowe. Sprawca wcześniej miał już zastosowany dozór policji. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.