Owczarek wisiał na lince na płocie w Zielonej Górze. Ratowali go strażnicy miejscy

We wtorek, 29 stycznia, straż miejska dostała dramatyczną informację o dużym psie, który miał wisieć na ogrodzeniu domu przy ul. Jaskółczej. Zwierzę miało być do tego agresywne. Strażnicy natychmiast pojechali na ul. Jaskółczą. Tam potwierdzili zgłoszenie. Zobaczyli owczarka niemieckiego, który zahaczony na lince wisiał na płocie.

Okazało się, że pies był przywiązany liną do drzewa przy swojej budzie. Lina była na tyle długa, że zwierzęciu udało się przeskoczyć przez siatkę. Zaplątana na ogrodzeniu lina sprawiła, że pies zawisł na płocie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Strażnikom miejskim udało się szybko oswobodzić psa z uwięzi. Pies nie był agresywny. Agresja, o której mówili mieszkańcy, spowodowana była jedynie lękiem przed nimi. Po uwolnieniu zwierzę było przyjazne i łagodne.

Właściciela psa nie było w domu. Odprowadzenie psa na posesję nie dawało gwarancji pozostawienia go w bezpiecznych dla niego warunkach, dlatego strażnicy zdecydowali o przekazaniu go do schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Właściciel zwierzęcia, poza kosztami związanymi z pobytem psa w schronisku, musi liczyć się również z konsekwencjami prawnymi dotyczącymi zaniedbania i trzymania psa w niewłaściwych warunkach.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl