Pechowy złodziej uciekając z łupem z marketu… złamał obie nogi

Pechowo zakończyła się dla 47-latka kradzież pilarki spalinowej w markecie budowlanym w Nowej Soli. Podczas ucieczki, próbując przeskoczyć ze zdobyczą przez mur, upadł i złamał nogi. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 15 października. Dyżurny nowosolskiej komendy od ochroniarza dostał zgłoszenie o kradzieży w jednym z nowosolskich marketów. Na miejsce pojechała patrolówka.

Policjanci ustalili, że mężczyzna ukradł sprzęt o wartości 550 złotych. Łupem mieszkańca Nowej Soli padła pilarka spalinowa. Okazało się, że 47-latek uciekając z łupem, przeskoczył przez mur, spadł i… złamał obie nogi. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala. Po opatrzeniu znalazł się w policyjnej celi. Towar wrócił do marketu.

Polecane  Zlikwidowane nielegalne kasyna. Właścicielowi grozi nawet pół miliona grzywny

47-latek przyznał się do kradzieży. – Policjanci szczegółowo przejrzeli zarejestrowany przez kamery sklepowe monitoring. Zauważyli, że sprawca nie był sam. Kolega, który mu pomagał został rozpoznany i zatrzymany następnego dnia – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji. Teraz mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.