Pedofil namawiał nas seks 9-latkę. Przyjechał do dziecka. Został zatrzymany na dworcu PKP

Policjanci kryminalni z Łodzi zatrzymali 47-latka, który za pośrednictwem portalu społecznościowego proponował seks 9-letniej dziewczynce. Mężczyzna przyjechał do dziecka pociągiem z okolic Białegostoku do Łodzi. Na stacji Łódź- Widzew czekali na niego kryminalni. Ogromną zasługę w prowadzonych działaniach miała postawa mamy dziewczynki.

Na początku lutego 2019 r. matka 9-letniej dziewczynki zauważyła, że nieznana osoba zaczepiła jej córkę na portalu społecznościowym. Zaciekawiona kobieta postanowiła sprawdzić kim jest ten internauta. W tym celu założyła własny profil na komunikatorze i podając się za córkę, rozpoczęła konwersację z tajemniczym mężczyzną, który przedstawił się jej początkowo jako 15-latek.

W trakcie kolejnych kontaktów, odbywających się za pośrednictwem sieci, nieznajomy zaproponował dziecku seks. Mężczyzna dobrze wiedział, że kontaktuje się z 9-latką. Składał dziecku śmielsze propozycje dotyczące realizacji swoich fantazji seksualnych. Dodatkowo, próbował nakłonić pokrzywdzoną do zabrania na planowane spotkanie kart bankomatowych rodziców oraz pozyskania numerów PIN.

Polecane  Koronawirus. Od 30 maja na zewnątrz wyjdziemy bez maseczek

Do umówionego spotkania z 9-latką miało dojść w nocy z 11 na 12 marca. Mężczyzna kilka minut po północy wysiadł z pociągu na stacji kolejowej Łódź-Widzew. Matka dziewczynki wiedząc, że nieznajomy stwarzać może realne zagrożenie dla młodych osób, zdecydowała się powiadomić policję. Zaskoczony 47-latek został zatrzymany bezpośrednio po wyjściu z pociągu.

Podejrzany początkowo nie chciał przyznać się do celu swojej nocnej wizyty w Łodzi, jednak po rozmowie z policjantami przyznał, że komunikował się z 9-latką i składał jej propozycje seksualne.

Mężczyzna był notowany za inne przestępstwa, usłyszał zarzut czynu pedofilskiego w celu doprowadzenia małoletniej do poddania się czynności seksualnej. Decyzją sądu na wniosek prokuratury pedofil został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Langner odszkodowania
Reklamy