Pędził, bo… suszył umyte auto i stracił prawo jazdy

Policjanci z drogówki w Strzelcach Krajeńskich zatrzymali prawo jazdy 24-letniemu kierowcy. Powód: pędził drogą w Starym Kurowie z prędkością 119 km/h. Mógł jechać najwyżej 50km/h. Tłumaczył policjantom, że jechał tak szybko, bo wyjechał z myjni i chciał wysuszyć auto.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 2 marca. Prawo jazdy na trzy miesiące stracił 24-letni kierowca volkswagena. Kierowane przez niego auto zostało zatrzymane w miejscowości Stare Kurowo. Policyjny radar wskazał, że kierowca volkswagena jechał w terenie zabudowanym z prędkością 119 km/h. Mógł najwyżej 50 km/h.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Interweniujących policjantów zdziwiło jednak tłumaczenie młodego kierowcy. – Jak sam mówił, jechał tak szybko, bo chwilę wcześniej umył auto i chciał, aby szybko wyschło – mówi sierż. szt. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Taki sposób wysuszenia samochodu będzie go słono kosztował. Mundurowi zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy na 3  miesiące i ukarali mandatem. Na konto kierowcy trafiło 10 punktów karnych.

Od początku roku policjanci z drogówki strzeleckiej komendy zatrzymali prawa jazdy 20 kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Toyota Zielona Góra