Toyota Zielona Góra

Pędził we mgle z prędkością 230 km/h. Sąd surowo ukarał kierowcę

Z rodziną pędził w gęstej mgle 230 km/h. Nie myślał o konsekwencjach. Swoją jazdą mógł doprowadzić do poważnego zdarzenia. Mężczyzna zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED. Wyroki sądu to 5 tys. zł grzywny i półroczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci ze Świebodzina wchodzący w skład grupy SPEED zwalczającej najniebezpieczniejsze zachowania kierujących na drodze zatrzymali mężczyznę wiozącego rodzinę na święta. Kierujący pojazdem kompletnie ignorował ograniczenia oraz to jakie panują wokół warunki. Tego dnia widoczność ograniczona była do kilkudziesięciu metrów z powodu gęstej mgły. Wiozącemu dwoje małych dzieci oraz żonę mężczyźnie nie dało to do myślenia i poruszał się z prędkością blisko 230 km/h.  – Przy tej prędkości każdej sekundy pokonywał on blisko 70 metrów. To zdecydowanie za szybko na właściwą reakcję w takich warunkach – mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Przed świebodzińskim sądem rejonowym zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd zaznaczył z jakim lekceważeniem życia swojego, pasażerów oraz innych uczestników ruchu jechał kierujący. W związku z tym ukarał go maksymalną grzywną za wykroczenie w kwocie 5 ty zł oraz na okres pół roku zabrał zakazał kierowcy prowadzenia samochodów. – To czas, żeby kierujący zastanowił się nad swoim postępowaniem. Na drodze nie jest sam i musi myśleć nie tylko o życiu swoim, ale także pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego – mówi mł. asp. Ruciński i dodał, że ze strony policjantów dla takich zachowań na drogach nigdy nie będzie taryfy ulgowej. Prędkość to najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Dlatego tak ważne jest przede wszystkim właściwe jej dopasowanie do panujących warunków.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta