Samochody.pl - poscigi.pl

Pijana kobieta mercedesem uciekała nowosolskiej policji. Grozi jej nawet pięć lat więzienia

Nowosolscy policjanci po pościgu zatrzymali pijaną kierującą, która chcąc uniknąć kontroli. Podczas ucieczki złamała szereg przepisów i stwarzała niebezpieczeństwo na drodze. Wydmuchała ponad promil alkoholu. Grozi jej teraz kara do pięciu lat więzienia .

Policjanci nowosolskiej drogówki w poniedziałek, 13 listopada, po godzinie 5.00 nad rabem patrolując ulice powiatu, zatrzymali się w Niedoradzu. W pewnym momencie policjant chciał zatrzymać do kontroli mercedesa. Kierująca nie zatrzymała się jednak do kontroli tylko zaczęła uciekać w kierunku Zielonej Góry.

Mundurowi wsiedli do radiowozu i ruszyli w pościg. – Kierująca zbagatelizowała włączone sygnały świetlne, dźwiękowe i nadal uciekała mówi asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzeczniczka policji w Nowej Soli. Kobieta uciekając jechała z nadmierną prędkością i nie respektowała przepisów ruchu drogowego. Po krótkim pościgu została zatrzymana.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci od razu wyczuli od kobiety woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierująca kierowała pijana. Wydmuchała promil alkoholu. Została zatrzymana i przewieziona do nowosolskiej komendy, a jej pojazd odholowany.

Kobieta usłyszała zarzuty kierowania po pijanemu oraz ucieczki policji. Za popełnione przestępstwa oraz szereg popełnionych wykroczeń drogowych odpowie przed sądem. Tylko za ucieczkę policji grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl