Pijane 17-latki na elektrycznych hulajnogach jechały pod prąd (FILM)

Operator miejskiego monitoringu zauważył dwie nastolatki na hulajnogach elektrycznych, które w samym centrum miasta jechały pod prąd. Okazało się, że obie były pijane. 17-latki ukarano mandatami w wysokości po 2,5 tys. zł i przekazano pod opiekę osobie dorosłej.

Podczas nocnej zmiany operator miejskiego monitoringu we wtorek, 7 maja, po godzinie 2.00 zauważył w samym centrum miasta dwie osoby. Jechały na hulajnogach elektrycznych po drodze pod prąd. Po chwili obie weszły na jedną hulajnogę i jechały ulicą Chrobrego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

O sytuacji został powiadomiony dyżurny gorzowskiej policji, który skierował patrol ruchu drogowego. Na miejscu było kilka osób, ale dzięki nagraniom z kamery nie było problemu z ich identyfikacją. Okazało się, że jeździły nimi dwie 17-latki.

Pijane nastolatki jechały pod prąd

– Patrol ruchu drogowego miał duże wątpliwości co do stanu trzeźwości dwóch nastolatek. Przypuszczenie, że mogą być pod wpływem alkoholu zostały potwierdzone badaniem – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie. Jedna z nich wydmuchała ponad pól promila alkoholu, a druga ponad półtora promila.

Policjanci zdecydowali, że w tej sytuacji nałożą na nie mandaty po 2,5 tys. zł. Nastolatki zostały przekazane pod opiekę osoby dorosłej.

– Jeżdżąc hulajnogą elektryczną także można spowodować zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Istnieją przepisy, które regulują korzystanie z tych pojazdów – podkreśla kom. Jaroszewicz. Warto się z nimi zapoznać. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych problemów, a korzystanie z elektrycznej hulajnogi będzie bezpieczne.