Pijany kierowca mazdą uderzył w ciężarówkę na A2 (FILM)

O godzinie 3:20 nocą z 6 na 7 maja we wtorek, policjanci z Międzyrzecza otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na autostradzie A2. Kierujący mazdą wjechał w naczepę ciężarówki. 42- latek był kompletnie pijany.

Na miejscu zdarzenia, policjanci zobaczyli kompletnie pijanego kierowcę. Jechał mazdą mając 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna z impetem wjechał w tył naczepy ciężarówki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zdarzenie, mogło zakończyć się tragicznie, bowiem uszkodzeniu w pojeździe osobowym uległo całe nadwozie, w tym dach.

Pijany kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Zdarzenie drogowe z udziałem pijanego kierowcy jest kolejnym bolesnym przypomnieniem o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem po alkoholu. – Wypadki spowodowane przez pijanych kierujących stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko samego kierowcy ale także innych uczestników ruchu drogowego – mówi mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji  Międzyrzeczu.

Policjanci stanowczo reagują na tego rodzaju incydenty, ale walka z pijanymi kierowcami wymaga zaangażowania społecznego i edukacji, aby zmniejszyć liczbę takich zdarzeń.