Toyota Zielona Góra

Pijany 15-latek prowadził samochód

15-latek z prawie dwoma promilami alkoholu w organizmie kierował samochodem bez uprawnień. Sprawą nieletniego kierowcy zajmie się sąd dla nieletnich w Strzelcach Krajeńskich.

Do zdarzenia doszło  w nocy 28 września roku kilka minut przed godz. 23.00. Patrol policji  zatrzymał do kontroli pojazd osobowy. W trakcie sprawdzania policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu od kierującego. Okazało się, że za kierownicą siedział 15-latek, mieszkaniec gminy Zwierzyn, który nie ma oczywiście uprawnień do kierowania pojazdami.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Badanie wykazało, że kierujący samochodem osobowym chłopak jest pijany. Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Wraz z nieletnim podróżował jego 25-letni kolega, który podobnie jak on był pijany.

Nieletni tłumaczył policjantom, że chciał odwiedzić siostrę w Dobiegniewie, dlatego wraz z kolegą wypili sobie, a potem kolega pozwolił mu poprowadzić samochód. O jego zachowaniu powiadomiono opiekuna, a następnie mundurowi odwieźli go do miejsca zamieszkania.

Jak ustalono nieletni już wcześniej sprawiał problemy wychowawcze. O całym zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd dla nieletnich w Strzelcach Krajeńskich.

Toyota Zielona Góra