Pijany bez prawa jazdy wiózł poszukiwanego przez prokuraturę

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali do kontroli 55-latka, który pijany kierował audi mimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Okazał duńskie prawo jazdy, które wzbudziło u funkcjonariuszy wątpliwości co do jego autentyczności. Wiózł pasażera, na którego krośnieńska prokuratura wystawiła nakaz zatrzymania.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 17 września. Policjanci z krośnieńskiej patrolówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Po sprawdzeniu jego danych okazało się, że decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia do kierowania. – W trakcie kontroli, pomimo iż mężczyzna początkowo twierdził, że zapomniał dokumentu uprawniającego go do kierowania, 55-latek okazał funkcjonariuszom duńskie prawo jazdy, które wzbudziło podejrzenie co do jego autentyczności – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Policjanci zatrzymali duński dokument, który zostanie poddany opinii biegłego. Kierowca audi był pijany. Miał niemal promil alkoholu. Pojazd został odholowany na policyjny parking, natomiast dowód rejestracyjny za brak badań technicznych został zatrzymany przez mundurowych.

55-latek odpowie za jazdę po pijanemu, prowadzenie mimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania oraz posługiwanie się podrobionym prawem jazdy.

W audi był pasażer. Okazało się, że na mężczyznę krośnieńska prokuratura wystawiła nakaz zatrzymania i doprowadzenia. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.