Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijany gorzowianin ukradł parówki i pół litra wódki

Paczka parówek i półlitrowa butelka wódki padły łupem 27-letniego mieszkańca Gorzowa. Mężczyzna usiłował ukraść towar z hipermarketu, a usiłującego go zatrzymać ochroniarza szarpał i uderzał.

Do zdarzenia doszło w środę 31 października. Do hipermarketu w centrum Gorzowa wszedł 27-latek z kolegą. Na stoisku z alkoholem chwycił półlitrową butelkę wódki i schowawszy ją w wewnętrzną kieszeń kurtki poszedł do działu wędlin. Tam złapał paczkę parówek, którą również ukrył w kurtce.

Gdy usiłował wyjść ze sklepu został zatrzymany przez pracownika ochrony. To wzburzyło mężczyznę do tego stopnia, że zaczął ochroniarza szarpać, bić i kopać. Jednocześnie niepokorny klient uszkodził drzwi sklepu powodując straty wartości kilku tysięcy złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wkrótce został zatrzymany przez policjantów. Był pijany, wydmuchał 1,50 promila alkoholu. Teraz czeka go postępowanie karne. Za zwykłą kradzież, której się dopuścił,  odpowiadałby za wykroczenie. Jednak w chwili, gdy użył przemocy wobec pracownika ochrony popełnił przestępstwo, za które grozi mu kara do 10 lat więzienia. Odpowie również za zniszczenie mienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl